XI GMINNE SPOTKANIA CHÓRÓW I ORKIESTR DĘTYCH 2013

Niedzielne słoneczne popołudnie w Gierałtowicach. Przy Wiejskim Domu Kultury w centrum sołectwa rozpoczyna się impreza muzyczna. Właśnie 14 lipca zjechały tam chóry i orkiestry z całej gminy. Jest ich doprawdy wiele i reprezentują wysoki poziom artystyczny. Imprezę rozpoczyna powitanie zaproszonych gości; Wójt Gminy Wieprz Małgorzaty Chrapek, przewodniczącego Rady Gminy Wieprz Mieczysława Żyły, sołtysów, radnych, przedstawicieli OSP, LKS, KGW i oczywiście mieszkańców, którzy przyszli bądź przyjechali posłuchać muzyki..

Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta z Nidku z Stefanem Bizoniem na czele. Muzycy jak zwykle zagrali profesjonalnie swój repertuar. Utwór „Saks appel” z solówką saksofonową był wręcz zachwycający. Orkiestra zebrała gromkie brawa od publiczności.

Na scenie pojawia się chór „Storczyk” z Gierałtowic. Wykonuje on wiązankę melodii ludowych. Kieruje tym chórem Leszek Górkiewicz. Następnie zaśpiewał chór „Przyjaciółki” z Przybradza. Grupa 10 osób debiutowała rok temu na Dożynkach Gminnych w Przybradzu i tak się panie z KGW rozśpiewały, że powstał nowy chór w gminie. „Przyjaciółki” zaśpiewały utwory ludowe. Przygrywającym w chórze jest Bogdan Dziubany. Debiutantką także okazała się Orkiestra Dęta przy WDK we Frydrychowicach, która powstała w tym roku! Zagrali jednak wspaniale i od razu wszyscy usłyszeli, że pomimo młodego wieku muzyków, znają oni się na graniu bardzo dobrze. Kierownikiem zespołu jest Łukasz Zaborowski.

Następnie na scenie pojawił się chór „Magnolia” z Nidku. W swoich nowych strojach wyglądali bardzo uroczyście. Chór działa od 2 lat i występował już poza gminą reprezentując ją na imprezie Stół Wielkanocny na Kocierzu oraz w Brzeźnicy. „Magnolią” kieruje Krzysztof Kolasa.

Chór „Frydrychowice” pod opieką Bogumiły Kowalczyk wykonał pięć utworów w tym bardzo klimatyczny „Good night ladies”. „Frydrychowice” całkiem nie dawno śpiewały na Małopolskim Festiwalu Smaków w Wadowicach.

Na zakończenie zagrała Orkiestra Dęta z Wieprza, która działa od 55 lat. Także jej repertuar był niezwykły. Klasyka muzyki światowej „Diana” czy „The lion sleeps tonight” wpadła w ucho publiczności.

Impreza była udana ze względu na zróżnicowany repertuar, jakość wykonywanej muzyki i dobrą pogodę.

Organizatorem cyklicznych spotkań był Gminny Ośrodek Kultury w Wieprzu.